انتخاب کفش عروسی

کفش عروس , در انتخاب کفش عروسی چه نکاتی را باید رعایت کنیم

کفش عروس , در انتخاب کفش عروسی چه نکاتی را باید رعایت کنیم : یکی از برنامه های مهمی که باید پیش از برگزاری مراسم عروسی آن را انجام بدهیم خرید کفش عروسی است.

البته عروس خانم ها به علت اینکه استرس های زیادی در این رابطه دارند ممکن است نتواند این کار را به درستی انجام بدهند. انتخاب یک کفش خوب می تواند در چگونگی راه رفتن شما در سالن عروسی موثر باشد. پس بهتر است همیشه کفشی را انتخاب کنید که نکات زیر را داشته باشد:

کفش عروس , در انتخاب کفش عروسی چه نکاتی را باید رعایت کنیم

1- کیفیت کفش عروس

شاید پیش خودتان بگویید من این کفش را فقط برای یک شب می خواهم پس دوام و کیفیتش مهم نیست اما باید بدانید سخت در اشتباهید .کفش عروسی شما باید با دوام و مقاوم باشد همچنین درون کفش نیز سبک و نرم باشد تا شما به سادگی بتوانید با آن راه بروید.

کفش عروسی

2- پاشنه مناسب

برخی از کفش ها بیش از حد پاشنه دارند. یک کفش مجلسی و شیک نیازی ندارد بیش از اندازه پاشنه داشته باشد ؛ پاشنه زیادی به پا آسیب می زند. با اینکه شما فقط یک شب از این کفش استفاده می کنید اما سلامت شما بسیار مهم است. پاشنه کفش نباید سبب ایجاد مشکلی در راه رفتن شما در تشریفات عروسی شود آن هم در شبی که همه توجه ها به شماست.

3- پیش از اینکه مراسم تان را برگزار کنید کفشتان را امتحان نمایید

اگر می خواهید مطمئن شوید که کفشی که انتخاب کرده اید راحت است آن را امتحان کنید. روی فرش و کفپوش های نرم با آن راه بروید این بهترین راه حل استو به شما کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. بعد ازاینکه کفشتان را خریدید می توانید چند ساعتی با آن راه بروید تا پاهای شما به آن عادت کند. پیشنهاد می شود چند ماه قبل از برگزاری تشریفات عروسی کفش عروسیتان را بخرید.

4- انتخاب کفش متناسب برای استفاده های بعد از عروسی

معمولا کفش های عروسی قیمت های زیادی دارند پس مقرون به صرفه نیست که تنها یک شب آن ها را بپوشیم. سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که در عین راحتی بتوانید پس از برگزاری مراسم عروسی نیز از آن استفاده کنید.

5- در زمان غروب کفش بخرید

شاید برایتان جالب باشد ولی بهتر است در زمان غروب کفش عروسیتان را بخرید چون پاها در این ساعت بزرگ و متورم می شوند و شما میتوانید خرید بهتری را داشته باشید. در صبح پاها کوچکتر است و ممکن است خرید کفش در چنین زمانی سبب شود تنگ و کوچک باشد و مشکلاتی در زمان راه رفتن برای شما پدید بیاورد.

6- می توانید دو جفت کفش بخرید

اگر شما هم برای انتخاب کفش وسواسی های زیادی دارد و با کفش های پاشنه بلند نمی توانید به راحتی راه بروید توصیه می شود دو جفت کفش بخرید. برای آتلیه یک کفش پاشنه بلند را انتخاب کنید تا در عکس هایتان این کفش ها ثبت شود و در زمان ورود به سالن از کفش های استفاده کنید که پاشنه کوچکتری دارند تا به راحتی بتوانید با آنها راه بروید و به مهمانان خود خوش آمد بگویید. اگر کفشی را بپوشید که راه رفتن با آن سخت است قطعا با مشکل روبرو خواهید شد.

7- ست کردن کفش با لباس عروس

اگر لباس و کفش هایتان را با یکدیگر بخرید قطعا راحت تر می توانید آنها را ست کنید و کفش های را می توانید انتخاب کنید که با لباس شما ست هستند. اگر لباس عروستان فانتزی و کوتاه است می توانید از کفش های استفاده کنید که پاشنه کوتاه تری دارند و با لباستان هماهنگی بیشتری خواهد داشت.

8- تزئینات روی کفش عروس

یکی از نکات مهم زیبایی کفش های عروس است. معمولا کفش های که بندهای بلند دارند و به شکل ضربدری روی پا بسته می شود زیبایی زیادتری دارند.یکی دیگر از مشخصه های زیبایی برای کفش های عروسی داشتن نگین است که سبب می شود در زمان برخورد نور به آنها جلوه ی زیباتری داشته باشد.

9- قرار دادن روزنامه در کفش عروس

اگر فکر می کنید که این کفش ها پاهایتان را اذیت می کنید می توانید از آب لیمو و روزنامه استفاده کنید. بدین شکل که مقداری روزنامه را با آب لیمو خیس کنید و سپس در کفشتان بگذارید. بعد تا صبح آن را به حال خود رها نمایید. صبح می توانید کفش هایتان را بپوشید این کار سبب می شود تا دیگر پای شما اذیت نشود.

ورودیه باغ عروسی

ورودیه باغ عروسی چگونه باید باشد ؟

ورودیه باغ عروسی چگونه باید باشد : هنگامی که می خواهید یک باغ را برای برگزاری مجالس عروسی اجاره کنید پیش از هر چیزی باید به ورودی باغ دقت داشته باشید .

ویژگی های ورودیه باغ عروسی

در واقع ورودی باغ باید ویژگی های زیادی داشته باشد که در ادامه به بیان آنها پرداخته ایم : با تشریفات عروسی شب آرا نور همراه باشید .

1- ظرفیت پذیرش تعداد مهمانان

پیش از اجاره باغ برای عروسی یا اینکه بخواهید با باغ مورد نظرتان قرار داد ببندید باید لیستی از مهمانان در اختیار داشته باشید و از آنها سوال کنید که ظرفیت پذیرش در باغ شما چقدر است.

دقت داشته باشید تعداد مهمان های شما باید با ظرفیت باغ هماهنگ باشد. ممکن است برخی از باغ ها برای دریافت سود بیشتر بدون اینکه به باغ توجه داشته باشند میزان ظرفیت را تعیین کرده باشند.

ورودیه باغ عروسی

ورودیه باغ عروسی

ولی شما می توانید به عنوان یک مشتری از فضای باغ دیدنت فرمایید و در نهایت با توجه به ظرفیت آن محیط ، مقدار مهمانان خود را مشخص نمایید.

2- هزینه ورودی باغ

هزینه هایی که برای ورودی باغ عروسی دریافت می شود در تمامی باغ ها یکسان نیست. از سوی دیگر نمی توان یک باغ را به دلیل دریافت ورودی بیشتر به بی انصافی متهم کرد.

ممکن است دلایل خود را داشته باشد. برای مثال باغ های بزرگ، با امکانات بیشتر، قرار گرفتن در یک جای دنج، مدیریت و پرسنل مسئولیت پذیر و … هزینه های بیشتری را دریافت می کند.

این در حالی است که برخی دیگر از باغ ها به دلیل کیفیت نازل خدمات، ورودی کمتری را دریافت می کنند. بنابراین هزینه ها معیار مناسبی برای مقایسه باغ ها نیست و باید به سطح کیفیت خدمات توجه داشت.

3- امکانات باغ

باغ ها به علت اینکه فضای باز دارند می توانند برای پذیرایی مناسب تر باشند. اما باید توجه کرد که باغ ها خود محدودیت های دارند که می تواند خدمات عروسی را مختل نمایند.

مثلا باغ ها برای هوای سرد یا بارانی مناسب نیستند. اما در هر صورت باغ ها باید دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی نیز باشند و دارای سایبان باشند .

باغ های که دارای سایبان هستند حتی با وجود بارش باران هم مشکلی ایجاد نمی کند و شما می توانید به راحتی در زیر سایبان مراسم خود را اجرا نمایید.

4- طراحی و زیبایی باغ

طراحی و زیبایی باغ بسیار مهم است. این زیبایی باید از بخش ورودی باغ شروع شود و در تمامی قسمت ها دیده شود. باغ ها از سالن های جشن عروسی سخت تر تزئین می شود و برای تزئین آنها از وسایلی متفاوت استفاده می شود.

در واقع طراحی و زیبایی سازی فضای باغ می تواند سبب ایجاد نوعی نظم در باغ شود. همچنین نور پردازی در باغ ها بسیار حائز اهمیت است که می توان از ترکیب رنگ ها هم استفاده نمود.

5- تاریخ مراسم و ورودی باغ

گاهی برخی از باغ ها فقط برای روزهای خاصی مشتری می پذیرند. برای همین رزرو این باغ ها بسیار سخت می باشد و شما باید پیش از اینکه تاریخ جشن را مشخص کنید به روزهای که این باغ ها مشتری می پذیرند نگاهی بیندازید و بعد از آن تاریخ ورودی عروسی را تعیین کنید.

در اکثر موارد باغ ها در ایام تعطیل رسمی هم باز می باشند و متقاضی های آن ها هم بیشتر می باشد. به همین علت است که باید ماه های گذشته باغ را انتخاب نمایید.

6- قرار گرفتن باغ در منطقه خاص

باید به موقعیت و مکان باغ هم توجه کنید این موضوع بسیار مهم می باشد.باغ های که دور از شهر و یا در منطقه های دور افتاده هستند برای رفت و آمد مشتریان مشکل ایجاد می کنند.

اما باید به اینکه هم دقت کنید که اگر باغ در مرکز شهر باشند و یا نزدیک منازل مسکونی باشد نمی توان به آسانی شرایط مهیجی را ایجاد نمود. به این دلیل اینکه برای همسایه ها مزاحمت و سرو صدا ایجاد خواهد شد.

 

لوازم جانبی لباس داماد

لوازم جانبی لباس داماد

لوازم جانبی لباس داماد : آقای دامادهای عزیز باید بدانید که فقط با پوشیدن کت و شلوار نمی توانید در زمان برگزاری مراسم عروسیتان خاص باشید.

باید وسایلی و الزامات دیگری را همراه با کت و شلوارتان ست کنید. حتما از خود می پرسید این الزمات چیست یا چگونه می توانیم آنها را با کت و شلوارمان ست کنیم؟

لوازم جانبی لباس داماد

کافی ست به دقت ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا به راحتی بتوانید خودتان را در شب عروسی خاص کنید.
برخی از این لزومات شامل گیره کراوات ، کراوات ، پاپیون ، دکمه سردست، کمربند، کفش، جوراب و ساعت مچی و گاهی شال کمر و کلاه و ساعت آویز می باشند.

دکمه‌سرآستین یا دکمه سردست

دکمه سر آستین یا دکمه سر دست جزوسایل جانبی ریزی می باشند که اکثر موارد در موقعیت های رسمی دیده می شوند و می توانند در ظاهر لباس مردانه تاثیر زیادی داشته باشند. ولی واقعا برای یک داماد در شب عروسیش به عنوان یک وسیله ضروری به نظر می آید.

اگر در بازار گشتی بزنید می بینید که انواع دکمه سردست های رنگی و استیل برای کت و پیراهن موجود می باشد که می توانید آنها را با ساعت مچی و گیره کراوات خود ست نمایید .در ادامه بیشتر این موضوع را تشریح می کنیم .
یکی از مدل های اصلی دکمه سر سرآستین این چنین است که یک دایره کوچک به وسیله یک میله فلزی به دایره بزرگتری متصل می شود .

البته برخی دیگر که باز هم رایج و اصلی هستند این چنین می باشد که دکمه سرآستین ها از پشت یک قسمت لولایی و متحرک داشته اند.

معمولا بر روی سر آستین پیراهن سوارخ های وجود دارد که محل نصب دکمه سر دست را مشخص می کنند. باید دکمه سر آستین را به گونه ی ببنید که زمانی قرار گرفتن بازوهای شما در پهلو ، قسمت تزئینی دکمه به سمت بیرون باشد.

لوازم جانبی لباس داماد

لوازم جانبی لباس داماد

در تهیه لوازم جانبی لباس داماد گاهی دیده می شود که در هر دو سمت آستین دکمه سر دست جای می گیرد . البته اگر شما دکمه سر آستین با عقیق ، زمرد یا سنگ قیمتی و دست ساز انتخاب کنیدمی توانید خودتان را خاص و منحصر به فرد جلوه دهید. البته توجه کنید نباید از دکمه های معمولی برای دکمه سر آستین استفاده نمایید.

این روزها دیده می شود که بر روی دکمه های سرآستین از حکاکی برخی از تاریخ ها و نام عروس و داماد دیده می شود که واقعا طرح شیک و زیبایی می باشد.

گیره یا کراوات داماد

می توان گیره کراوات داماد یا کراوات او نیز با دکمه سر دست نیز ست گردد . بهتر است برای گیره کراوات داماد از جنس فولاد ضد زنگ باشد .

معمولا گیره های کراوات دو بخش جداگانه دارند که مثل گیره بهم چسبیده و کراوات بین این دو قسمت می باشند. علت این کار این است که پارچه زیرین کراوات دیده نشود و افزون بر این موارد استفاده از سنجاق کراوات یا گیره سبب می شود که نظم خاص و زیبایی به تیپ داماد داده شود.

ساسبند یا بند شلوار داماد

آقای که معمولا لاغر اندام می باشند از این مورد استفاده می کنند و یک ایده بسیار جالب برای دامادهای خوش تیپ می باشد.

گل یقه داماد

اگر از طرح های جدید گل یقه شیشه ی استفاده کنید می توانید یک جلوه خاص به لباس دامادی تان بدهید. در صورتی که می خواهید از روش های غربی یا سنتی استفاده کنید می توانید از دسته گل یک غنچه کوچک یا دو تا گل کوچک استفاده کنید و با سنجاق ریز به یقه کتتان وصل نمایید.

دستمال جیبی داماد

شما می توانید یک دستمال جیبی داشته باشید که با طرح و رنگ کراواتتان ست باشد و در طول مراسم از آن گاهی استفاده کنید.

کراوات داماد

گاهی دامادهای عزیز از کراوات استفاده می کنند گاهی از پاپیون . البته برای انتخاب کراوات مدلهای زیادی پیش روی شماست.

مدل های باریک و پهن ، براق و مات ، طرح دار و ساده که با توجه به سلیقه ی که دارید و اندامتان و از همه مهتر رنگ و مدل کت و شلوارتان می توانید از آنها استفاده کنید البته دقت به رنگ جلیقه و پیراهن تان را نیز نباید فراموش کنید.

جلیقه داماد

برخی از دامادها استفاده از جلیقه را می پسندند ، جلیقه گاهی سبب می شود داماد تناسب اندام بیشتری داشته باشد و او را خوش تیپ تر جلوه می دهد . سعی کنید کراوات خود را با رنگ جلیقه تان ست نمایید.

گل جیب داماد

برای گل جیب می توانید یک غنچه کوچک را انتخاب کنید که با دسته گل عروس ست می باشد. شما می توانید از دستمال جیبی برای جیب کوچک کتتان استفاده کنید و گل را مانند سبک های اروپایی به یقه کتتان وصل کنید.

کمربند داماد

معمولا آقا دامادهای عزیزی که رنگ کت و شلوارشان تیره است باید از کمربندی برای کت و شلوارشان استفاده کنند که باریک باشد. سعی کنید از کمربندهای استفاده کنید که چرمی هستند و می توانند به عنوان بهترین گزینه و رسمی ترین ها باشند. رنگ کمربند با کفش داماد باید ست باشد.

کفش داماد

در میان لوازم جانبی لباس داماد کفش داماد باید چرم رسمی باشد و همچنین با کمربند ست شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما شب ها برای خرید کفش بروید زیرا در این زمان پاها حداکثر ورم خود را دارند و شما می توانید در شب عروسی و در تالار به راحتی با آنها راه بروید.

تشریفات عروسی شب آرا نور مجری برتر برگزاری مراسم عروسی و جلسات و ایونت ها در ایران

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی :  آقا داماد عزیز می داند که شب عروسیش به عنوان یکی از مهم ترین شب های زندگیش است و باید به گونه ی باشد که منحصر به فرد باشد و همچنین مهمانان به چگونگی پوشیدن او دقت زیادی دارند.

معمولا در فرهنگ ما بدین صورت است که دامادهای عزیز معمولا کت و شلوار می پوشند پس مهم است که کت و شلواری را بپوشند که با شخصیت انها و استایل آنها همخوانی داشته باشد.

پیش از اینکه بخواهید هر اقدامی را انجام بدهید باید به استایل داماد و فرم بدن او دقت کافی داشته باشید و فقط به آینه اکتفا نکنید و همیشه از نظرات دیگران در این باره سوال کنید و مشورت بخواهید.

دیگر نمی خواهد به مشکلات و ضعف های بدنی خودتان توجه کنید باید انتخابی داشته باشید که بتواند ویژگی های مثبت اندام شما را پر رنگ تر جلوه دهد و ضعف های شما را بپوشاند و در نهایت کت و شلوار خودتان را  برای برگزاری مراسم عروسی خود انتخاب نمایید.

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی

در ادامه این پست ما قصد داریم شما را با ویژگی های آشنا کنیم که می تواند به شما کمک های بسیاری نماید با تشریفات عروسی شب آرا نور همراه باشید…

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی برای قد بلند نشان دادن

1)از کت های شلوارهای استفاده کنید که دارای خط های باریک و کم رنگ و راه راه می باشند.

2)به جای اینکه از پاپیون استفاده کنید از کراوات مخصوصا کراوات های باریک استفاده نمایید.

3)از کت و شلوارهای که تنگ هستند استفاده نکنید

4) از پوشیدن کت کوتاه پرهیز نمایید

5)از جلیقه های همرنگ کراوات استفاده کنید .

6) از جلیقه های استفاده کنید که با رنگ پیراهن تضاد دارند.

7)استفاده از کت تک دکمه سبب می شود که کمر باریک تر نشان داده شود و در نتیجه سبب می شود بالا تنه بلندتر جلوه دهد.

8) از شلوارهای راسته یا لوله تفنگی استفاده کنید زیرا سبب می شود که پاها بلند تر نشان دهند و گزینه مناسبی می باشد و البته باید کفش متناسب با آن بپوشید

9) کت های که لبه های پایینی آن روی هم قرار نمی گیرند می تواند سبب سبب بلندتر جلوه دادن قد شوند.

10)در صورتی که شما از افرادی هستید که کت تک دکمه را پسند نمی کنید یا کمرتان باریک است می توانید از کت دو دکمه استفاده نمایید.

11) اگر چاق هستید یا به اصطلاح اندامی پر دارید می توانید از کت و شلوار مشکی استفاده کنید این کار سبب می شود که شما باریک تر وبلندتر نشان داده شود

12)اگر کت و شلوار شما گشاد باشد سبب می شود شما کوتاه تر نشان داده شوید پس به تناسب و سایز لباس دقت کنید. کت شلوار زیاد تنگ یا زیاد گشاد نپوشید.

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی برای لاغر نشان دادن

1)شلوار راسته بپوشید

2)از کت های استفاده کنید که تک دکمه یا دو دکمه هستند

3) از کت های استفاده نکنید که یقه تیز دارند. کت های که یقه های آرشال دارند برای شما گزینه های بهتری می باشند

4)سعی کنید کتی را انتخاب کنید که در آن بتوانید به راحتی دست هایتان را تکان و حرکت دهید.

5)لب های پایین کت نباید روی یکدیگر قرار بگیرند

6) از کت های استفاده کنید که دو چاک می باشند

7)اگر گردنتان درشت است، کراوات و یقه تان را تنگ نبندید.

8)زمانی که در وضعیت خبردار می ایستید قد کت باید با سر انگشتان شما مساوی باشد

9)آپل می تواند شما را چهارشانه تر و درشت تر نشان دهد

10)اگر قدتان بلند است از کت سه دکمه استفاده نمایید

11)از بستن پاپیون خودداری کنید و هر چیزی که خط افقی دارد پرهیز نمایید

12) اصلا از کت پنج دکمه یا شش دکمه استفاده نکنید زیرا سبب می شود اندام شما درشت تر نشان داده شود

نحوه انتخاب کت و شلوار دامادی برای درشت هیکل دیده شدن

1)از پاپیون استفاده کنیدزیرا سبب می شود شما عریض تر نشان داده شود

2)اگر از جلیقه استفاده کنید شما را درشت تر نشان میدهد

3)شلوارهای پیلی دار سبب می شوند که پاهای شما پر تر جلوه داده شوند

4)برای کت و شلوارهای خود از رنگ های روشن استفاده کنید

5)سعی کنید کت و شلواری را انتخاب کنید که خط های افقی داشته باشد البته اگر قدتان کوتاه نیست

6)هیچ وقت از کت های تک دکمه استفاده نکنید

7) از کت های 4 دکمه استفاده نمایید

8)اگر از کت های اپل دار استفاده کنید شما را چهارشانه تر نشان میدهد

9)در تشریفات مجالس از کت و شلواری استفاده نکنید که زیادی تنگ یا گشاد باشد ؛ کت و شلوار را مناسب سایزتان انتخاب نمایید

10)اگر از کت و پیراهن های استفاده کنید که یقه تیز دارند شما را درشت تر نشان میدهد البته فراموش نکنید که عرض یقه نباید از 6 سانت زیادتر باشد

11) از کت های تک چاک استفاده نمایید

12) در تالار یا باغ عروسی حتی پای سفره عقد هم کت خود را در نیاورید حتی برای چند دقیقه هم این کار را انجام ندهید.

مدیریت و برنامه ریزی تشریفات عروسی

مدیریت و برنامه ریزی تشریفات عروسی

مدیریت و برنامه ریزی تشریفات عروسی : یکی از زیباترین مراسم های که در کل دنیا وجود دارد برگزاری مراسم عروسی است. از گذشته تا کنون همه مردم با برخی از آداب و رسوم خاص این روز عزیز را جشن می گیرند. در گذشته های دور نیز انسان ها این روز را به پایکوبی و شادی مشغول می شدند.

اما این روزها با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی مراسم های ازدواج هم تغییر کرده است و به شکل های مدرن و جدیدی برگزار می شود . عروس و دامادهای عزیز دوست دارند این روز را هر چه رویایی تر و با شکوه تر برگزار کنند زیرا فقط یک شب در عمرشان این اتفاق می افتد.

وقتی صحبت از یک مراسم خوب می شود یعنی اینکه همه ی رسوم و تشریفات باید در آن انجام شود و اینکار ساده ی به نظر نمی آید. اگر می خواهید یک مراسم رویایی برای خود بگیرید باید دوندگی های زیادی انجام دهید و زمان زیادی را برای اینکار صرف کنید.

مدیریت و برنامه ریزی تشریفات عروسی

مثلا انتخاب لباس مناسب برای عروس و داماد، انتخاب حلقه، تعیین بودجه برای مراسم ، برنامه ریزی های دقیق ، انتخاب باغ یا سالن تالار ، پذیرایی مناسب ، آرایشگاه ، دسته گل عروس ، سفارش کیک ، انتخاب آتلیه ، تزئین اتاق عقد و …. همه از مواردی هستند که باید پیش از اینکه مراسم خودتان را برگزار کنید به فکر آنها باشید.

البته مهم ترین کارها به اموری مرتبط هستند که باید در روز عروسی آنها را انجام بدهیم . باید بین همه تیم های فعال در عروسی و پذیرایی هماهنگی لازم وجود داشته باشد . جشن عروسی به عروس و داماد متعلق می باشد و واقعا نمی توان بر روی کمک آنها در چنین روزی حساب کرد و واقعا پیگیری چنین اموری که در شب عروسی ، عروس خانم و آقا داماد شایسته آنها نیست .

مدیریت و برنامه ریزی تشریفات عروسی

مدیریت و برنامه ریزی تشریفات عروسی

خانواده داماد و عروس می توانند در تمام امور عروسی نظارت های لازم را داشته باشند ولی باز هم این گزینه مناسب نیست. زیرا در چنین شبی خانواده عروس و داماد همین قدر که حواسشان به احوال پرسی وپذیرایی مهمانان باشند خود کار سختی است و واقعا ایجاد هماهنگی بین سایر تیم های فعال توسط خانواده های طرفین چندان مناسب و برازنده آنها نخواهد بود.

اگر شما هم می خواهید یک شب رویایی را برای خود رقم بزنید بدون اینکه نگران چیزی باشید به شما توصیه می کنیم که از یک تیم تشریفات و خدمات مجالس قوی استفاده کنید. موسسه های خدماتی می توانند همه ی کارهای را که به مراسم شما مرتبط است به بهترین شکل ممکن برایتان انجام دهند و آنها را به بهترین صورت ممکن مدیریت می کنند.

همه ی امور از انتخاب تالار و آتلیه گرفته تا سرویس دهی و پذیرایی از مهمانان همه توسط تیم تشریفات قابل پیگیری می باشند ؛ خدمه موسسه تشریفاتی با ظاهری آرایسته و مودب اماده خدمت رسانی به مهمانان شما خواهند بود.

اگر از یک موسسه خدمات استفاده کنید می توانید بهترین شب زندگیتان را بدون استرس به پایان برسانید. البته ما هر تشریفاتی را پیشنهاد نمی کنیم باز هم تاکید می کنیم استفاده از تیم تشریفات مجالس خبره ، کاربلد و با تجربه می توانند بهترین شب را برای شما به ارمغان بیاورد.

نقش ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

نقش ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

نقش ساقدوش عروس در تشریفات عروسی : دوستان در هر زندگی نقش های مهم و پر رنگی دارند حتی در روز عروسی نیز می توانند شما را تنها نگذارند. در همه لحظه ها و ثانیه های این روز مهم می توانند با لباس های یک شکل و دسته گل های زیبا با لبی خندان به تشریفات عروسی انرژی خاصی بدهند.

ایرانیان از زمان های دور از ساقدوش ها برای مجالس عروسیشان استفاده می کردند البته شاید ساقدوش در گذشته به شکل امروزی نبود . این روزها ساقدوش ها با کمی چاشنی غربی مرسوم شده اند.

ساقدوش ها در تمام لحظه های مراسم با انرژی و چهره ی خندان عروس و داماد را همراهمی می کنند و سبب می شوند تا مراسم جلوه ی خاصی به خود بگیرد. اما در مورد ساقدوش ها باید نکاتی را در نظر داشته باشیم که در ادامه این پست به آنها اشاره کرده ایم با تشریفات لوکس شب آرا نور همراه باشید.

نقش ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

نقش ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

نقش ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

تعداد ساقدوش ها چقدر باید باشد

معمولا تعداد ساقدوش ها با تعداد مهمان ها ارتباط مستقیمی دارد. البته نباید فراموش کرد که گاهی عروس و داماد این تعداد را مشخص می کنند در هر صورت باید بدانید سه تا 4 جفت ساقدوش کفایت می کند.

لباس ساقدوش ها

معمولا برای اینکه مجلس زیباتر باشد ساقدوش ها باید لباس های هماهنگی بپوشند. شما می توانید از میان مدل های و ژورنال های متفاوت برای ساقدوش های لباس زیبا انتخا کنید اما دقت کنید اگر لباس های یک شکل انتخاب نمی کنید ولی طرح کلی لباس و رنگ ست باشد و حتی اگر جنس پارچه نیز یکسان باشد بیشتر به زیبایی کمک می کند.

همه ی ساقدوش ها باید لباس بلند یا کوتاه استفاده کنند تا هماهنگی زیادتری بین آنها دیده شود اما نیازی نیست که رنگ مو و مدل ساقدوش ها یکی باشد این مورد را خود آنها می توانند تعیین کند مثلا شاید یک شنیون خاص به چهره ی بعضی از انها سازگار نباشد و سبب شود بد چهره دیده شوند.

کادوی ساقدوش‌ها

با اینکه کادوی ساقدوش جز موارد ضروری نیست ولی اگر توانایی خرید کادو را دارید می توانید برای ساقدوش ها کادوی حتی کوچک بخرید تنها برای اینکه آنها کادو را به عنوان یادگار از مراسمتان داشته باشند. اگر می خواهید هزینه ها را کم کنید می توانید عکسی را که با ساقدوش ها گرفته اید فردای روز عروسی و در مراسم پاتختی وپاگشا به آنها هدیه بدهید.

هزینه لباس ساقدوش‌ها

معمولا تشریفات خود وظیفه دارد که هزینه لوازم و تجهیزات و لباس ساقدوش ها را بر عهده بگیرد . اما اگر می خواهید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید برای اینکار بودجه ی را جداگانه قرار بدهید تا بتوانید برای آنها لباس و کفش و … به صورت هماهنگ خریداری نمایید تا تشریفات عروسی بدون هیچ مشکل و عیبی برگزار گردد.

اما اگر نمی توانید این بودجه را تهیه کنید می توانید برای ساقدوشهای عروس و داماد یک رنگ شاد را انتخاب کنید و از آنها بخواهید لباسی هماهنگ با رنگ بپوشند اگر برایتان مقدور است به مهمانان خود مخصوصا خانم خواهش کنید که لباس هم رنگ با ساقدوش ها نپوشند تا ساقدوش ها در شب عروسیتان به چشم بیایند و جشنتان را با شکوه تر جلوه دهند.

اهمیت جواهرات در تشریفات عروسی

اهمیت جواهرات در تشریفات عروسی

اهمیت جواهرات در تشریفات عروسی : بعد از لباس عروس یکی از مهم تر مسائل برای هر عروس جواهرات می باشد. معمولا عروس به این موضوع توجه زیادی دارند زیرا جواهرات در عکس های عروسیشان همیشه دیده می شوند. جواهرات می توانند لباس عروس را جذاب تر و تکمیل تر جلوه بدهند.

می توان اینگونه گفت که اهمیت جواهرات در تشریفات عروسی به عنوان یکی از بخش های مهم برگزاری مراسم عروسی می باشند و همیشه حلقه ازدواج یادآور آن روزهای خوب و شیرین است. استفاده از جواهرات در روز عروسی به گذشته های دور نیز مرتبط می باشد مانند حلقه ازدواج ، هدیه زیر لفظی و …

پس برای هر عروس خانمی مهم است که برای آنها برنامه ریزی کرده باشید و زمان زیادی را صرف خرید آنها نماید.
عروس و دامادهای عروسی خود را نمادی از شادی و هیجان میدانند و باید پس از این مدت بتوانند یک عمر با یکدیگر زندگی کنند و در همه ی غم ها و شادی ها در کنار یکدیگر باشند.

اهمیت جواهرات در تشریفات عروسی

زوج های جوان باید همه ی مسائلی را که تشریفات عروسی شان مرتبط است با یکدیگر برنامه ریزی کنند البته رضایت خانواده در این امر بسیار مهم می باشد. زوجین پیش از اینکه مراسم نامزدی خود را بگیرند برای کلیه تشریفات عروسی و مراسم هایشان مانند لباس مراسم عروسی و نامزدی ، انتخاب جواهرات عروس، دکوراسیون محل برگزاری عروسی ، باغ عروسی و خدمات مجلس برنامه ریزی می کنند و تصمیم های مهمی را نیز می گیرند.

اهمیت جواهرات در تشریفات عروسی

اهمیت جواهرات در تشریفات عروسی

همه ی زوجین عزیز می دانند که مراسم عروسی و نامزدی یکبار برایشان اتفاق می افتد و در تمام موارد انتخاب جواهرات مخصوص عروس و داماد برای آنها کاری زمان بر و دشوار خواهد بود.

البته نباید جوانان عزیز اینگونه به این موضوع نگاه کنند که جواهرات و زیورآلات تنها برای عروس است بلکه باید بدانند این موارد سرمایه ی برای زندگی می باشد. گاهی عروس از پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگش جواهراتی را به ارث می برد که از جواهرات معمولی ارزشی بیشتر خواهد داشت.

انتخاب جواهرات نامزدی و عروسی به دلیل اینکه دو شخص مهم در این مسئله حضور دارند کاری سخت است و ممکن است هر کدام از آنها بخواهند نظرات شخصی خود را در اینکار دخیل کنند.تولیدکنندگان این زیورآلات قیمتی و جواهرات برای این تفاوت ها اهمیت حیاتی را قائل هستند و البته به خوبی می توانند وج اشتراک زوجین را درک کنند.معمولا آنها حلقه های را به صورت ست می سازند که هم عروس خانم و هم آقا داماد عزیز بتوانند از آنها استفاده کنند.

برای هر دو از سبک و جنس و طرح های یکسانی استفاده می کنند البته در مدل های مردانه حس مردانه و در مدل های زنانه حس زنانه شامل ظرافت و … را چاشنی می کنند.جفت های از حلقه های ازدواح با الماس طراحی های خاص از اجزا ضروری مجموعه ی هر سازنده جواهرات را داشته اند.

هر سازنده جواهرات عموما یک جفت حلقه نامزدی ، دستبند، گردن بند، گوشواره ، حلقه ازدواج، ساعت و … را که برای تکمیل نمودن سرویس جواهرات ضروری هستند، طراحی می کند. این موضوع سبب می شود تا دیگر عروس و دامادها مجبور نباشند تک تک انتخاب کنند و این کار دشوار را برایشان آسان کرده است.

نور پردازی در تشریفات عروسی

نور پردازی در تشریفات عروسی

نور پردازی در تشریفات عروسی : معمولا نور پردازی جز مواردی است که نادیده گرفته می شود.نور پردازی می تواند بر روی روحیه مهمانان تاثیر زیادی داشته باشد و یا بر روی ظاهر کلی و فضا اثر قدرتمندی را ایجاد کند.مهم ترین مزیتی که نور پردازی دارد این است که با هزینه ی کمی اجرا می شود.

نور پردازی در تشریفات عروسی

نور پردازی عروسی سبب می شود ظاهر کلی محل برگزاری جشن بهبود یابد . نور پردازی سبب می شود که المان های تزئیناتی مهم در سالن یا قسمت های ویژه مانند نقاط کانونی یا سن رقص جلوه ی بیشتری داشته باشند. عکاسان در خدمات عروسی به نور پردازی اهمیت زیادی می دهند زیرا این کار سبب می شود که جلوه های بصری اضافه ی به وجود آید و بتوانند عکس های بهتری را ثبت کنند.

نور پردازی در تشریفات عروسی

نور پردازی در تشریفات عروسی

نورپردازی از یک روش کاری در تشریفات عروسی بیشتر است شما برای یک لحظه عروسیتان را با رنگ های مختلفی تصور کنید . نور پردازی می تواند مانند یک نیروی ویژه اثر کند دقیقا مانند یک موسیقی که انرژی و حالت روحی را در افراد در حال رقص کنترل می نماید. نیروی رقص نور هم می تواند در تمامی محیط برقرار باشد.

نور پردازی و دکور با یکدیگر ترکیب می شوند .در واقع بدون رنگ همه چیز بی روح می شود ولی نورپردازی می تواند در سالن به دکور و گل و گیاه های تزئینی موجود جان دوباره ی ببخشد.

انواع نور پردازی در تشریفات عروسی

به صورت کلی در یک جشن عروسی سه سطح از نور پردازی را می توانیم در نظر بگیریم :

نورپردازی مراسم اصلی جشن

باید بر روی فضای تشریفاتی و راهرو و …به دلیل اهمیت مراسم توجه ی ویژه شود.

نورپردازی بخش های شام و نوشیدنی

معمولا برای چنین وضعیتی طراحی مناسب با جشن صورت می گیرد.باید نور پردازی در چنین قسمتی خاص باشد و سبک طراح دکور را در طراحی نشان دهد

نورپردازی مکان رقص

این قسمت باید بگونه ی نور پردازی شود که حال و هوای عالی و بی مشکلی را ایجاد کند تا مهمانان از جشن شما نهایت لذت را ببرند.

اصلا نگران سرگرم شدن یا لذت بردن با رقص نور و نورپردازی نباشید. نور پردازی می تواند با تنظیمات متفاوت و فریبنده ی وضعتی را ایجاد کند که حال و هوای دلخواه شما به مراسمتان انتقال داده شود.

برای تشریفات مجالس خود در مرحله اول نورپردازی را فراموش نکنید و در زمان انتخاب مکان برگزاری جشن برای دگرگون کردن فضا امکانات نورپردازی که ارائه می شود را در اولویت قرار بدهید.

با اینکه نور پردازی به عنوان یکی از المان های فنی به شمار می رود ولی تا حد زیادی به نحوه ی طراحی وابسته است. البته استفاده از ابزار و آلات نورپردازی این معنی را نمیدهد که شما نور پردازی را انجام داده اید.

استفاده از چراغ های رنگی و لامپ ها معنی نور پردازی نیست . شما باید برای جشن خود یک طراح نور پرداز داشته باشید که بتوانید از آثار کامل و نهایی نور پردازی لذت ببرید.

یکی از نکات مهم و ظریف در دید یک طراح مخفی کردن ابزار و آلات نورپردازی می باشد که بسیار موثر و حساس می باشد.

شب آرا نور مجری برتر خدمات مجالس ، تشریفات عروسی و تشریفات مجالس

کیک عروسی

کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی

کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی : شاید با خودتان فکر کنید که انتخاب کیک عروسی یکی از کارهای مشکل است و با اینکه می دانید هزینه ی زیادی را برای شما نخواهد داشت.

  • یک کیک خوب چه ویژگی های باید داشته باشد؟
  • تزئین کیک به چه صورتی درست است؟
  • برای تزئین کیک از چه وسایلی می توان استفاده کرد؟
  • طعم آن چگونه باید باشد؟

کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی

در ادامه این مطلب ما چندین موضوع را برای شما بیان کرده ایم که می توانند مشکل شما را حل کنند. با تشریفات عروسی شب آرا نور همراه باشید…

1)زمانی کیکتان را انتخاب نمایید که بیشتر تصمیمان را در مورد برگزاری عروسیتان گرفته باشید.دقت داشته باشید باید کیکی که انتخاب می کنید با باغ یا محل برگزاری عروسیتان مطابقت داشته باشد همچنین همخوانی آن را با فصل برگزاری مراسم فراموش نکنید.

پیش از اینکه بخواهید به قنادی بروید برای خودتان یک طرح کلی را در نظر بگیرید و کمی در مورد شکل کیک فکر کنید. اما اگر می خواهید یک طرح خواص داشته باشید باید شکل آن را نیز ترسیم نمایید.

کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی

کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی

2)به هزینه ی که باید برای پرداخت کیک بپردازید دقت کنید: معمولا هزینه های کیک به اندازه وزن و تعداد تکه های آن می باشد که ممکن است با توجه به این مسائل هزینه ها نیز متفاوت باشد. شما می توانید کیک خودتان را با میوه و گل به سادگی و راحتی تزئین کنید.با توجه به بودجه ی که دارید می توانید یکی از مدل های تزئین را انتخاب نمایید اگر بخواهید از گل استفاده کنید کمی بیشتر هزینه نیاز دارید. خمیر فوندانت که از شرک و آب وخامه تشکیل می شوند و آن را روی کیک یا نان شیرینی می گذازند معمولا گران قیمت تر می باشد.

3) در کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی با توجه به فضای که دارید اندازه کیک را در نظر داشته باشید: معمولا کیک های سه طبقه برای تعداد مهمانان 50 تا 100 کافی می باشند. اگر از 200 مهمان بیشتر دارید باید کیک های با طبقه های بیشتر (معمولا 5 طبقه کافی است) سفارش بدهید.البته اگر محلی که در آن جشنتان را بر گزار می کنید بزرگ است ارتفاع کیک را با اضافه کردن ستون ها بیشتر کنید یا اینکه روی آن از لایه های فوم مصنوعی استفاده نمایید.

4) گلی را انتخاب کنید که خودتان دوست دارید : گاهی عده ی از گل های استفاده می کنند که دیگران آن را بپسندند این کار اشتباه است . البته علاوه بر ظاهر کیک باید مزه آن را فراموش نکنید . کیک باید خوشمزه باشد . زمانی که به قنادی می روید گل های شکری زیادی را امتحان کنید و نگران نباشید که بین طعم شکلاتی یا وانیلی گمراه شوید.

5) به پوشش سطح کیک دقت نمایید: دوست دارید که پوشش سطح کیک وانیلی باشد یا شکلاتی .البته پوشش های شکلاتی خوشمزه تر می باشد . در ابتدا باید درحواست کنید تا لایه اول را شکلات بزنند و لایه های بعدی با وانیل پوشش داده شود. در صورتی که دوست دارید پوشش وانیلی باشد ابتدا درخواست کنید تا یک لایه شکلات بزنند و بعد سطح پوشش را با وانیل اماده کنند. اما رنگ کلی مجلس سبز یا آبی است سعی کنید کیکی سفید رنگ با لایه های سبز سفارش بدهید.

6)آب و هوا را در نظر داشته باشید : اگر مراسمتان در یک فضای باز است پیشنهاد می شود از خامه و سفیده تخم مرغ و شکر استفاده نشود زیرا هوای گرم ذوب خواهد شد البته می توانید از کیک با روکش فوندانت نیز استفاده کنید ولی بهتر است از قناد بپرسید که برای این شرایط از چه موادی استفاده می کنند.

7) برای تهیه کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی به هزینه ترئینات کیک دقت کنید : برای استفاده ازتزئیناتی مانند گل و میوه نیازی نیست هزینه های زیادی پرداخت کنید اما گل های دست ساز و گل های شکری هزینه های زیادی دارند.

8)تاج کیک را فراموش نکنید : یکی از مدل های است که می تواند شکل کیک شما را منحصر به فرد و خاص نماید. استفاده از مجسمه های پلاستیکی نمایی زیبایی کیک شما را می گیرند. اگر وسیله ی دارید که قدمت زیادی دارد و ظاهر منحصر به فرد و خاصی را دارد از قناد بخواهید که آن را روی کیک بگذارد. البته تاج بوته های که گل های شکری می باشند یا روبان های خامه ی گزینه های دیگری هستند که در اخیتارتان خواهند بود.
اگر شما جشن خود را در زمستان گرفته اید می توانید از تزئین خامه به شکل برف استفاده کنید یا اگر در مراسمتان در باغ است از تزئینات مشابه کمک بگیرید. البته گاهی کیک ها طراحی های ویژه ی دارند که بهتر است در آنها از تاج کیک استفاده نکنید.

9)نحوه ی تحویل کیک را فراموش نکنید: اگر کیکتان ساده و جم جور است حمل آن آسان تر است ؛ اگر شکل پیچیده تری داشته است بهتر است جدا جدا آورده به محل آورده شود . ماشین های که با آنها کیک را جابه جا می کنند معمولا ون های هستند که یخچال دارند.

10) کیک را در مقابل دید مهمانان بگذارید : سعی کنید پیش از اینکه کیک را تکه تکه کنید جوری آن را قرار دهید که در معرض دید باشد. برای کیک های که دایره شکل هستند ، میزهای گرد توصیه می شود.البته برای برخی از طراحی های میزهای مستطیلی توصیه می شود. هر چقدر شما میز را بهتر تزئین کنید به زیبایی کیک کمک کرده اید.

کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی

کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی

11) کیک تان را بخورید : برخی از زوج ها معمولا از کیک نمی خورند . سعی کنید از سرویس دهندگان خدمات عروسی بخواهید برایتان از کیک بگذارند و در شب عروسی یا فردای آن روز از کیک نوش جان کنید.

12)قرار دادن کیک در فریزر کار اشتباهی است : بهترین بسته بندی های کیک هم نمی تواند مزه آن را ثابت نگه دارد و قطعا تغییری در آن ایجاد خواهد شد. برای سالگرد عروسیتان کیک های تازه با گل های مشابه کیک عروسیتان سفارش دهید. کیک را هر چه زودتر مصرف کنید و از نگه داری طولانی مدت آن بپرهیزید. در صورتی که از افرادی می باشید که پایبند سنت ها هستند کیک را در کیسه پلاستیکی بگذارید و آن را مهر و موم کنید.
نگهداری کیک برای دراز مدت اصلا پیشنهاد نمی شود.

شب آرا نور مجری برتر خدمات مجالس ، تشریفات عروسی و تشریفات مجالس

هزینه برگزاری مراسم عروسی

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ایران

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ایران : همیشه از گذشته تا کنون ازدواج و هزینه های از مهم ترین دغدغه های جوانان به شمار رفته است. گاهی جوانان تصمیم می گیرند که جشن ازدواجشان را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند.

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ایران

ولی با این وجود از میزان هزینه های آن هراس دارند. اگر شما بر روی هزینه های خود مدیریت صحیحی داشته باشید به هیچ عنوان با شکست روبرو نخواهید شد و به آسانی می توانید از پس این مشکلات بر بیاید.

یکی از مسائلی که باید به آن دقت کنید هزینه و بودجه لازم برای برگزاری مراسم عروسی است که در بخش های مختلف ایران این هزینه ها با یکدیگر تفاوت دارند.

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ایران

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ایران

برای مشخص کردن میزان هزینه های جشن عروسی در مناطق مختلف چه معیارهای وجود دارد؟

هزینه ها در منطقه های مختلف ایران به صورت یکسانی نخواهد بود و همین امر سبب می شود که شما کمی دچار سردرگمی شوید و برای تخمین زدن میزان هزینه های خود برای برگزاری مراسمتان دچار مشکل شوید .

در ادامه این مطلب ما سعی کرده ایم که معیارهای مشخص کننده هزینه های برگزاری مراسم و همچنین تفاوت را برای شما عزیزان تشریح کنیم . با ادامه این پست با ما همراه باشید.

1-هزینه جشن عروسی در شهرهای پرجمعیت

برای افرادی که تشریفات عروسی شان در شهرهای پرجمعیت می باشد طبیعی است که می توانند از امکانات بیشتری استفاده نمایند و همچنین باید بودجه ی بیشتری را برای مراسم خود در نظر داشته باشند.

در این شهرها تالارهای زیادی وجود دارد که می توانند از مهمانان آنها به بهترین شکل ممکن پذیرایی کنند همچنین این تالارها با امکانات فراوان و لوکس ترین ها می باشند. گاهی در شهرهای بزرگ استفاده از خواننده گان مشهور بر هزینه ی عروسی آنها می افزاید.

افزون بر اینها هزینه برگزاری مراسم در شهرهای پر جمعیت با دارا بودن امکاناتی مانند اتاق عقد، گل آرایی ، موسیقی ، عکاس و فیلم بردار ، نورپرداز می توانند بیشتر شود.

2-قرار گرفتن تالار عروسی در بخش های متفاوت شهر

یکی دیگر از دلایلی که می تواند در هزینه های جشن عروسی تعیین کننده باشد موقعیت قرار گیری سالن پذیرایی در بخش های متفاوت شهر است.

اگر اجاره باغ برای عروسی در مرکز شهر واقع شده باشد سبب می شود که مهمانان به راحتی رفت و امد کند اما پارک خودرو در چنین شرایطی با مشکل روبرو می شود اما اگر تالار در مرکز شهر باشد و همچنین پارکینگ اختصاصی نیز داشته باشد قطعا هزینه های ورودی هم برای تالار افزایش می یابد.

حالا فرض کنید تالار در حومه شهر باشد قطعا زمین این تالار نیز ارزان تر خریداری شده و همچنین مالیات آن هم کمتر خواهد بود. این موارد سبب میشود که میزان هزینه ورودی تالار نیز مناسب تر باشد.

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ایران

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ایران

پس نباید فراموش کرد که موقعیت قرارگیری تالار در قطب شمال و جنوب بر روی قیمت ورودی تالار تاثیر بسزایی داشته است. تالارهای که در بخش شمالی شهر هستند هزینه های زیادتری دارند.

3- رسومات محلی ویژه شهرستان ها

گاهی برای اینکه برخی از رسم ها در شهرستان ها انجام گردد باید هزینه های بیشتری را صرف کرد ودر نهایت سبب می شود هزینه خدمات عروسی افزایش یابد.

مثلا در شهرستان مراسم حنابندان گرفته می شود و عروس و داماد بجای این هزینه یک شب عروسی را بپردازند باید 2 شب هزینه کنند که طبیعتا نیاز به بودجه ی بیشتری داشته است.

جز این مورد ، رسوم های خاص دیگری نیز مطرح است که می توانند سبب افزایش هزینه مراسم عروسی شوند.اما در شهرهای بزرگ و شهری مثل تهران تمام مراسم ها به صورت یکنواختی هستند و می تواند هزینه ی لازم را برای آن پیش بینی کرد در صورتی که این هزینه ها در برخی از شهرستان ها با توجه به رسم و رسومات متفاوت می باشد.

4- در شهرستانهای کوچک تجملات وجود ندارد

معمولا در شهرستان ها شاهد برگزاری مراسم های با تجملات کمتری می باشیم و همین موضوع سبب می شود که هزینه های عروسی تا میزان زیادی کاهش پیدا کند. مثلا در برخی از سالن ها در شهرهای کوچک خبر از گل آرایی ، اتاق عقد و ورودی اتاق ، دی جی و … نیست .

5- هزینه برگزاری مراسم عروسی در سالن های ساده یا باغ

در برخی از مناطق کشور این امکان وجود دارد که عروسی را در سالن ساده ی برگزار نمایند یا اینکه در باغ عروسی برپا شود. همین موضوع سبب میشود هزینه ی عروسی تا میزان زیادی کمتر شود. ولی شیرازی ها برای برگزاری مراسم خود از باغ هایشان استفاده می کنند که همراه تجملات تمام خواهد بود و همین موضوع سبب بالا رفتن هزینه می شود .